Ponadczasowe toaletki do sypialni.

toaletki do sypialni

Nieodzownym i bardzo praktycznym meblem, który wyśmienicie wkomponuje się do każdej aranżacji sypialni, jest toaletka. Pomieszczenie to spełnia wszelkie wymogi na urządzenie kącika służącego do wykonania perfekcyjnego makijażu oraz fryzury. Zniknie wówczas problem porozrzucanych kosmetyków bądź przyborów. Stolik z lustrem i szufladkami na drobiazgi ustawiony w pobliżu łóżka stanowi świetne rozwiązanie. Dzięki temu w zasięgu ręki można mieć zawsze rzeczy, które są niezbędne po przebudzeniu.

Toaletka do sypialni – niezbędnik dla każdej kobiety

Wszelkiego rodzaju akcesoria do pielęgnacji ustawione w jednym miejscu na konsoli z lusterkiem ułatwią poranny makijaż i przygotowanie fryzury. Są one zazwyczaj  niezwykle pojemne, dzięki czemu można przechowywać w nich drobne sprzęty:

  • prostownicę,
  • lokówkę,
  • suszarkę.

Szczególnie gdy pozostali domownicy również korzystają z tej samej łazienki. Bez pośpiechu i na siedząco można wykonać starannie zabiegi upiększające. Zaś wieczorem pozwolić sobie na błogie chwile relaksu w trakcie demakijażu bądź wykorzystać blat do pracy w ciszy na laptopie – https://novodom.pl/76-toaletki.

toaletki do sypialni

Rodzaje toaletek

Z powodzeniem można dopasować nie tylko do własnego gustu, ale też do stylu wystroju oraz metrażu sypialni. Najbardziej popularne są z lustrem oraz z szufladami. Decydując się na opcję z lustrem, należy uwzględnić oświetlenie LED, które w sypialni nie będzie rażące. Na ogół są one przymocowane na stale do blatu lub przeznaczone do zawieszenia na ścianie. Funkcjonalne modele posiadające wysuwane szuflady pod blatem lub szafki przypominające wyglądem biurka. Najbardziej komfortowe są z siedziskami. Nowoczesne toaletki do sypialni wyróżniają się lekkością, a to za sprawą opraw metalowych, które w połączeniu z drewnem dodadzą szykowności i wyjątkowego stylu, charakterystycznego dla nowoczesnych wnętrz. Biały mebel z lustrem idealnie wpasuje się w przestrzenie nowoczesne i minimalistyczne. Toaletka w kolorze czarnym to już styl glamour. Natomiast brązowa lub w odcieniu naturalnego drewna to świetny wybór do wnętrz rustykalnych. 

Jak ustawić toaletkę w sypialni?

Decydując się na zakup toaletki do sypialni, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jej wielkość względem pomieszczenia. Nie powinna ona być zbyt duża. Błędem jest ustawienie jej naprzeciwko okna. Strumień światła wpadający do wnętrza będzie odbijał się w lustrze i oślepiał  podczas wykonywania makijażu. Najlepiej ustawić ją tyłem albo bokiem do okna. W przypadku lustra wiszącego należy pamiętać, aby zamocować je do ściany na odpowiedniej wysokości. Górna krawędź tafli powinna wypadać kilkanaście centymetrów nad głową. Uwzględnić trzeba również ustawienie siedziska względem toaletki. Jeśli mebel nie należy do tych najniższych, wygodnie będzie usiąść na krześle. Model z oparciem będzie stanowił podporę plecom, a obrotowy stołek umożliwi odwrócenie się i szybkie sprawdzenie fryzury z tyłu. Jeśli toaletka jest niezbyt wysoka, na siedzisko można zaaranżować modny puf, który sprawdza się zawsze w małych sypialniach.