4 wskazówki, o których należy pamiętać przy wyborze podstawy pod materac

łóżka metalowe

Dobra podstawa łóżka jest elementem, który sprawia, że sen jest naprawdę komfortowy, ponieważ dobry wypoczynek nie jest kwestią, która zależy tylko od używanego materaca, ale zależy także od posiadania odpowiedniej konstrukcji, która pozwala uniknąć hałasu, nierówności i innych defektów, które mogą wpłynąć na odpoczynek. Mając to na uwadze, stworzyliśmy praktyczną listę wskazówek, które pozwalają podjąć najlepszą decyzję przy wyborze podstawy łóżka, która będzie pasowała do materaca.

Znaczenie podstawy łóżka

Materace to powierzchnie zaprojektowane tak, aby zapewnić ciału idealny komfort snu. Chociaż posiadanie dobrego materaca i brak odpowiedniej podstawy łóżka oznacza, że warunki komfortu są utracone, ponieważ materace mają struktury zaprojektowane do pracy w warunkach pełnej stabilności i równowagi, ponieważ nasze ciało jest sprzężone poziomo z powierzchnią, aby mieć pełne wsparcie, gdyby istniała nierównowaga, nasze ciało musiałoby użyć niektórych mięśni, aby utrzymać pozycję, może to spowodować lumbago lub inne problemy z mięśniami. Oto jak wybrać odpowiednią podstawę łóżka:

1. Podstawa łóżka musi odpowiadać rozmiarowi materaca

łóżka metalowe

Pierwsze zalecenie w tym zakresie jest fundamentalne, aby znaleźć równowagę ciała na materacu podczas snu. W idealnej sytuacji zarówno rozmiar materaca, jak i wymiary podstawy łóżka powinny być takie same lub co najwyżej różnić się o milimetry, jednak ogólna i niezłomna zasada mówi, że podstawa łóżka nigdy nie powinna być mniejsza od materaca, ponieważ spowoduje to dyskomfort, a nawet może być niebezpieczne, jeśli ciało zbytnio pochyli się w kierunku jednego końca materaca, a przeciwległa strona podniesie się do góry.

2. Należy unikać stosowania desek na podstawie łóżka, lepsze są łóżka metalowe

Tradycyjnie, łóżka były strukturami zaprojektowanymi tak, aby mieć jako podstawę serię drewnianych desek rozłożonych wzdłuż powierzchni w celu wsparcia materacy, i chociaż na początku ten system może być użyteczny, w miarę upływu dni ruch sprawi, że deski będą się przesuwać i staną się nieuporządkowane, w następstwie może to wygenerować szczeliny, przez które materace mają tendencję do zapadania się, powodując pogorszenie ich kształtu i utratę oczekiwanego komfortu wypoczynku. Dlatego tak ważne jest zastosowanie podstawy łóżka o twardej i ciągłej strukturze, która podtrzymuje ciężar lub ruch materaca. W tym wypadku najlepsze są łóżka metalowe z https://novodom.pl/205-metalowe, które są wytrzymałe i odporne na wyginanie. 

3. Wielkość pomieszczenia

Przy wyborze podstawy łóżka należy wziąć pod uwagę również wielkość pomieszczenia, w którym będzie się ono znajdować, ponieważ w niektórych przypadkach przestrzeń sypialni nie odpowiada powierzchni łóżek i materacy. W przypadku posiadania większej przestrzeni można nawet pomyśleć o możliwości włączenia do zestawu łóżka wezgłowia, które pomoże wystylizować wystrój pomieszczenia i dać inne zastosowania, takie jak możliwość czytania lub oglądania telewizji siedząc w wygodnym łóżku, opierając się o wezgłowie. 

4. Praktyczne nóżki podstawy łóżka

Ostatnia wskazówka na naszej liście dotyczy nóg podstawy łóżka, które zazwyczaj nie są zbyt widoczne, ale mają kluczowe znaczenie. Najbardziej zalecane są nóżki metalowe, które zapewniają większą stabilność i wsparcie.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Kupno mebli