Fotel bujany w różnych stylach

biały fotel bujany

Wiele osób pragnie podkreślić indywidualny charakter swojego domu czy mieszania poprzez urządzenie go w stylu nawiązującym do ubiegłego wieku. Z wiadomych przyczyn często są to lata siedemdziesiąte; globalna rewolucja, mnogość przemian i swoboda charakterystyczna dla tamtych czasów na zawsze wpisały się w pamięć mnóstwa ludzi. Jednak nawiązanie do tej samej epoki nie oznacza wykorzystania tego samego stylu! Przykładem tego może być nowoczesny fotel bujany, stylizowany na lata siedemdziesiąte XX wieku, jednak w dwóch zupełnie różnych odsłonach: chodzi oczywiście o fotel bujany retro oraz fotel bujany vintage.

Fotel bujany w stylu retro

Fotel w stylu retro (zobacz ten) swoim designem nawiązuje do znanych sprzed pięćdziesięciu lat upodobań do rozmaitych kształtów geometrycznych, soczystych i żywych kolorów, które często na pierwszy rzut oka zdają się do siebie nie pasować oraz do wrażenia kiczu i przepełnienia plastikiem.

Fotel bujany w stylu vintage

Fotel w stylu vintage, jak cały ten styl, jest zbliżony nieco do znanego z północy Europy designu skandynawskiego. Stawia on raczej na minimalizm i chłodne barwy, takie jak błękit, biel czy zimne odcienie różu. To, czym odróżnia vintage od designu rodem ze Szwecji jest obecność także barw ciemniejszych, jak na przykład beż.

Fotel do salonu czy sypialni?

Fotel bujany jest tego rodzaju meblem, który świetnie sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu. Największe zastosowanie znajdzie oczywiście w salonie, czyli miejscu, gdzie cała rodzina spędza najwięcej czasu. Jednak jeśli ktoś woli odpoczywać w sypialni – dlaczego nie umiejscowić tam stylowego bujanego fotela? Co więcej, niektóre modele foteli idealnie wkomponują się także w przestrzeń pokoiku dziecięcego (zwłaszcza te posiadające zabezpieczenia stworzone z myślą o najmłodszych użytkownikach).

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Kupno mebli