Funkcjonalne meble do przedpokoju dostępne w sprzedaży

meble na korytarz

Przedpokój to szczególne miejsce w każdym mieszkaniu i domu. Właśnie to pomieszczenie jest widoczne jako pierwsze po przekroczeniu progu. Prawidłowe urządzenie przedpokoju to wbrew pozorom niełatwe zadanie. Aranżacja takiego wnętrza polega na połączeniu funkcjonalności i efektownego wyglądu na mocno ograniczonej przestrzeni.

Garderoby, szafy i inne meble

meble na korytarzDo prawidłowego urządzenia przedpokoju niezbędny jest zakup mebli. Odpowiednio dobrane elementy wyposażenia powinny umożliwiać komfortowe przechowywanie:

  • butów
  • odzieży wierzchniej
  • kluczy
  • torebek

Jeśli ilość dostępnej przestrzeni jest wystarczająca, można zdecydować się nad zamontowaniem przestronnej garderoby. W zależności od potrzeb oraz dostępnego budżetu możliwy jest zakup mebli gotowych lub na wymiar. W mniejszych przedpokojach sprawdzą się wolnostojące bądź podwieszane szafy i szafki. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się meble do przedpokoju z siedziskiem. Zamocowane wieszaki pozwalają na powieszenie kurtki, w zamykanej szafce można przechowywać buty, a ich zakładanie i zdejmowanie ułatwia niewielkie siedzisko. W większych przedpokojach funkcję siedziska może z powodzeniem pełnić fotel lub krzesło.

Na co zwrócić uwagę przy urządzaniu przedpokoju

Podczas aranżacji przedpokoju, trzeba zwrócić szczególną uwagę na ilość dostępnego miejsca. Należy w taki sposób rozplanować ułożenie mebli, by stworzyć funkcjonalne miejsce, do którego dostęp nie będzie utrudniony. Aby ułatwić sobie mycie podłóg i zmiatanie brudu wnoszonego z zewnątrz pod podeszwami butów, warto pomyśleć o zastosowaniu podwieszanych szaf i szafek. Jeżeli wnętrze jest stosunkowo ciemne, najłatwiej rozjaśnić je za pomocą dużego lustra zamocowanego na ścianie. Jego zastosowanie pozwala także optycznie powiększyć przedpokój. W przypadku niewielkich pomieszczeń należy pamiętać o tym, by maksymalnie wykorzystać każdą wnękę. Dobrym rozwianiem jest zastosowanie w szafach systemu drzwi przesuwnych. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia dostęp do półek i regałów. Ceny również mają znaczenie, więc warto wybrać sklep posiadające bogatą ofertę oraz dobre ceny, meble do przedpokoju kupimy w SFMeble i tam też polecam zacząć poszukiwania.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Kupno mebli