Proste instrukcje dotyczące wyboru krzeseł do jadalni

Proste instrukcje dotyczące wyboru krzeseł do jadalni

Jak wybrać krzesła do krzesła do jadalni? Odpowiedź na to pytanie składa się z wielu cech: w końcu po prostu nie ma na właściwych opcji do każdego pomieszczenia. Dla dużych rodzin kompaktową opcją będą ławki zamiast krzeseł, a taki wybór będzie odpowiedni w przestrzeniach w stylu skandynawskim, wnętrzach orientalnych, w kuchniach w stylu boho.  

Wybór modelu krzesła do jadalni

Oprócz zwykłych, średniej wysokości krzeseł kuchennych z oparciami, istnieją alternatywy:

  • Stołki lub taborety;
  • Wysokie stołki barowe (z oparciem lub bez);
  • Ławki;
  • niskie modele krzeseł.

Jeśli rolę stołu w Twojej jadalni pełni bar lub wyspa kuchenna, stołki barowe są logicznym wyborem. Jeśli tworzysz przestrzeń w stylu japońskim, z niższym stołem, mądrze jest wybrać odpowiednie stołki. Natomiast jeśli masz klasyczną kuchnię to wybierz typowe krzesła do jadalni. Szeroki wybór znajdziesz tutaj.

Wybór stylu krzeseł

Wybrany design wnętrza kuchni czy jadalni dyktuje styl, określa sylwetki mebli, wpływa na dobór materiałów (zarówno stelaża, jak i tapicerki). Na przykład do klasycznych lub neoklasycznych przestrzeni kuchennych wybierz opcje o klasycznych sylwetkach. A minimalistyczne wnętrza bardziej pasują do lakonicznych modeli.

Weź też pod uwagę styl i sylwetkę pozostałych mebli. Jeśli zestaw i stół są już dość efektowne, z dużą ilością drobnych szczegółów w projekcie, krzesła do jadalni powinny być wybrane bardziej neutralnie. Wręcz przeciwnie: jeśli ogólnie kładzie się nacisk na proste kształty, siedziska mogą być nieco bardziej wyraziste.

krzesła do jadalni w stonowanych kolorach

Styl wnętrza a wybór krzeseł

Drewniane i metalowe modele są dobre dla kuchni w stylu eko, a plastikowe opcje są również odpowiednie dla jadalni w stylu high-tech. Styl country z radością wita wiklinowe krzesła, a styl klasyczny rzadko uznaje coś innego niż drewno.

Długowieczność krzeseł

Krzesła do jadalni, które są tapicerowane skórą, wytrzymają dłużej niż te z wąskimi siedzeniami z tkaniny. Modele z twardego drewna wytrzymają rok (a nawet dziesięć lat), ale niedrogie, przyjazne dla budżetu wersje plastikowe lub aluminiowe lepiej sprawdzą się jako rozwiązania krótkoterminowe.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Kupno mebli