Jak wybrać huśtawkę wiszącą do domku letniskowego i do wypoczynku?

huśtawka wisząca do ogrodu

W altanie można nie tylko pracować, ale także odpoczywać. Dlatego też prawie na każdej posesji znajduje się strefa relaksu. Trzeba tylko wygodnie je ułożyć. Pokazujemy, jak wybrać huśtawkę wiszącą, która zapewni romans dorosłym i zabawę dzieciom.

Dlaczego huśtawka do ogrodu?

Istnieje wiele możliwości aranżacji terenu: ławki, fotele bujane, leżaki, stoły i krzesła. Dlaczego warto wybrać huśtawkę wiszącą z sfmeble do ogrodu? Przedstawiamy kilka argumentów:

  • Mają one wygodną konstrukcję.
  • Kołysząc się, tworzą relaksującą atmosferę.
  • Umożliwiają one nie tylko siedzenie, ale także leżenie.
  • Podobają się one zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
  • Oferuje szeroki wybór akcesoriów zapewniających komfortowy wypoczynek.
huśtawka wisząca na tarasie

Wskazówki dotyczące wyboru

Zanim kupisz huśtawkę zewnętrzną, upewnij się, że jest ona dobrej jakości – powinna być wystarczająco stabilna, aby utrzymać ciężar dorosłego, i mieć całkowicie gładką powierzchnię, aby nie zranić skóry.

Należy zwrócić uwagę, aby huśtawki wiszące posiadały wytrzymałe pasy bezpieczeństwa – muszą one być szerokie, aby nie wrzynały się w skórę. Najlepiej, aby elementy mocujące były wykonane z metalu – dzięki temu nie złamią się podczas kołysania dziecka. Liny utrzymujące siedzisko na miejscu powinny być mocne i stabilne.

Dla wygody dziecka wybierz model z wysokim oparciem – dziecko może zasnąć podczas kołysania, a w foteliku z oparciem istnieje mniejsze ryzyko upadku i doznania urazu w takim przypadku. Aby dziecko mogło bawić się na huśtawce, wybierz wersję z podnoszonym stolikiem, który ułatwia odkładanie dziecka. Pałąk zabezpieczający chroni dziecko przed przypadkowymi upadkami.

Specyfika mocowania huśtawki wiszącej

Huśtawka nie może być mocowana do konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych. Można to zrobić na suficie lub w otworze drzwiowym – służą do tego liny i specjalne haki. Jeśli zdecydujesz się zainstalować w drzwiach akcesorium dla dzieci, pamiętaj, że może ono być używane przez dzieci o wadze do 25 kg – więcej nie jest w stanie utrzymać. W przypadku starszych dzieci najlepiej zamontować go na suficie. Do ukrycia śladów mocowania można użyć elementów dekoracyjnych. 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Do ogrodu