Czy warto kupić kabinę prysznicową?

kabina prysznicowa czarna 5

Urządzając łazienkę podczas remontu, trzeba mieć na uwadze to, że wymaga ona podjęcia wielu, często bardzo trudnych decyzji. Każda z nich wymaga gruntownego przemyślenia, a także zastanowienia się nad wadami i zaletami. Nie inaczej jest w przypadku dla wielu osób tak oczywistej rzeczy, jak kabiny prysznicowej. Czy faktycznie warto ją wybrać? Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania?

Najważniejsze zalety

Jaka jest zdecydowanie najważniejsza zaleta, która powoduje, że kabiny prysznicowe są aż tak popularne? Jakby nie patrzeć, pod różnymi postaciami znaleźć je można w ogromnej części łazienek w tym kraju. Nie da się ukryć, że taką właśnie zaletą jest bardzo duża wygoda korzystania z niej, a także ogromna oszczędność czasu. Jak wygląda mycie w takiej kabinie? Wystarczy do niej wejść, włączyć natrysk i od razu można przystąpić do mycia. Bez napełniania wody, bez czekania czy też bez kłopotliwego spłukiwania.
Takie rozwiązanie to również dość spora oszczędność wody, ponieważ podczas mycia się pod prysznicem zużywa się jej o wiele mniej niż przy kąpieli w wannie. Wpływa to rzecz jasna na rachunki.

Czy kabiny prysznicowe kwadratowe mają jakieś wady?

Jeśli chce się wybrać takie rozwiązanie, należy dowiedzieć się nie tylko o jego zaletach, lecz także o wadach. Czy są więc jakieś minusy, którymi takie rozwiązanie się cechuje?
Wiedzieć trzeba to, że standardowa kabina prysznicowa 80×80 kwadratowa, dla wielu osób może być zwyczajnie za mała. To prawda, nie zajmuje ona wiele miejsca w łazience, lecz trudno o niej powiedzieć, że jest komfortowa podczas mycia się.
Kolejnym dużym minusem takiego rozwiązania jest to, że trudno w kabinie prysznicowej o relaks. Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do gorącej kąpieli po ciężkim dniu pracy, kupując kabinę, będzie musiał niestety o tym zapomnieć.