Dlaczego warto wykorzystać beton w salonie?

beton w salonie inspiracje

Salon, z uwagi na swoją funkcję powinien odznaczać się wysoką estetyką wykonania. Chodzi tutaj zarówno o materiały, które wykorzystano do wykończenia tej przestrzeni, jak również ogólny wystrój wnętrza. Trendy związane z aranżacją wnętrz ulegają zmianie. Z jednej strony wynika to z elementów, które aktualnie są modne, czy ogólnej kolorystyki, z drugiej natomiast z nowinkami technologicznymi, które pojawiają się w tym sektorze.

Eleganckie i wszechstronne zastosowanie – beton dekoracyjny

Beton w salonie inspiracje znaleźć można zarówno w sieci, jak też zdać się na własną kreatywność. Materiał ten może pokrywać zarówno wszystkie ściany, jak też ich poszczególne fragmenty. Dlatego doskonale sprawdza się jako całościowe wykończenie wnętrza – alternatywa dla ścian malowanych farbą lub jako element dekoracyjny. 

Obecnie bardzo popularnym trendem jest wykorzystanie naturalnych materiałów, które łączy się również ze szkłem lub stalom. Także materiały drewnopodobne, czy imitujące kamień cieszą się uznaniem. Chociaż mowa tutaj o trendach, tak naprawdę klasyczne rozwiązania są po prostu ponadczasowe. Widać w nich klasę, szyk, elegancję, ale również jednoczesne wyważenie formy, czy pewną rozwagę w planowaniu wykończenia wnętrza.

beton w salonie inspiracje

Beton w salonie – zalety

Przede wszystkim kolorystyka tego materiału pozwala na uzyskanie ciekawej struktury. Należy jednak pamiętać, że finalny kolor betonu może różnić się od tego w próbnikach w granicach 5%. Jest to różnica na tyle znikoma, iż praktycznie niewidoczna na pierwszy rzut oka. 

Barwy, połączone z dużą wytrzymałością i jednolitą powierzchnią betonu sprawiają, iż nie tylko prezentuje się pięknie, ale też możne być poddawany pracom czyszczącym. Beton dekoracyjny jest obecnie popularny z uwagi na swoje właściwości, takie jak antypoślizgowość, odporność na wilgoć i wodę, czy ogólna wytrzymałość. 

Coraz popularniejsze są także meble, w których wykorzystany został właśnie beton dekoracyjny. W szczególności jeśli chodzi o ozdobienie frontów.