Kinkiet do łazienki – jaką barwę światła wybrać?

czarny_kinkiet_do_lazienki (2)

Kinkiet łazienkowy jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej łazienki. Górne światło zamontowane na suficie jest oczywiście główne, jednak doświetlenie pewnych części jest niezbędne, aby można było swobodnie wykonywać wszystkie codzienne czynności. Jak wybrać kinkiet do łazienki? Czy wystarczy jeden, a może należy zamontować ich więcej?

Kinkiet łazienkowy – gdzie powiesić?

Coraz częściej w łazience na suficie montowane jest oświetlenie punktowe, które rozprowadza równomiernie światło po całej powierzchni. Jednak są miejsca, które wymagają doświetlenia. Przede wszystkim kinkiet powinien znaleźć się przy lustrze. Może być umieszczony nad lub obok niego. Ważne jest, aby można było swobodnie wykonać makijaż przy lustrze lub się ogolić. W przypadku większych łazienek warto także zamontować kinkiet przy wannie. Dzięki temu będzie można stworzyć przytulny i romantyczny klimat podczas kąpieli.

Jak wybrać kinkiet do łazienki?

Decydując się na dodatkowe oświetlenie w postaci kinkietów, należy na początku zdecydować czy wystarczy jedna lampka, czy więcej. W przypadku małej łazienki wystarczy powiesić jeden kinkiet przy lustrze. W większych pomieszczeniach można dodatkowo oświetlić pozostałe ściany, aby można było zamiennie używać oświetlenia głównego i dodatkowego. Kinkiet łazienkowy ze sklepu online Rea musi być wodoszczelny. Wystarczy wybrać model, który posiada parametr IP 44 lub wyższy. W małej łazience kinkiet nie może być zbyt duży, aby nie zabierał przestrzeni. Najlepiej wybrać neutralną barwę światła, która doskonale sprawdzi się w niewielkich przestrzeniach.

Gdzie kupić oświetlenie łazienkowe?

Jest wiele sklepów budowlanych, w których jest bardzo szeroki asortyment oświetlenia łazienkowego. Są także sklepy specjalizujące się w sprzedaży tylko oświetlenia, a wybór produktów jest naprawdę ogromny szczególnie w sklepach online. Oczywiście kupując przez Internet, nie można dotknąć produktu, jednak jest możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny, a więc zakupy są całkowicie bezpieczne. Kupując online, można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.