Jak wybrać łóżka dla dzieci podwójne?

Podwójne łóżko dla dzieci zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż dwa pojedyncze. To zatem idealna propozycja do pomieszczeń o niewielkiej przestrzeni użytkowej, dla rodzeństwa, które dzieli pokój, jak i dodatkowy mebel w przypadku częstych odwiedzin gości. Na rynku dostępny jest ich szeroki wybór, dzięki czemu bez problemu można dopasować odpowiedni ich rodzaj do indywidualnych potrzeb. Równie ważny jest wybór odpowiedniego materaca, który zapewnia dobry jakościowo sen. Planując zakup mebla, którym jest łóżko dziecięce podwójne z Interbeds, warto kierować się przede wszystkim jakością materiałów, z których zostało wyprodukowane. 

Jakie są rodzaje łóżek podwójnych dla dzieci?

Podwójne łóżka dostępne są w kilku wariantach, przede wszystkim wyróżnić można:

  • łóżko piętrowe,
  • łóżko z wysuwanym drugim materacem,
  • łóżko rozsuwane.

Ponadto łóżka dla dzieci podwójne można sklasyfikować ze względu na materiał, z którego zostały wyprodukowane. Na rynku dostępne są przede wszystkim łózka wykonane z następujących materiałów: metal, płyta meblarska, drewno, jak i łóżka tapicerowane.

Podwójne łóżka dla dzieci – jakie wybrać?

Zastanawiając się nad wyborem konkretnego łóżka, należy wziąć pod uwagę częstotliwość użytkowania łóżka, jak i własną wygodę. Jeśli łóżko używane jest wyłącznie okazjonalnie, lepszym wyborem jest model z wysuwanym materacem, dzięki czemu można je wygodnie schować. Podobnie sprawa wygląda z łóżkiem rozsuwanym, ale w tej wersji górne łóżko jest podwyższone i mniej komfortowe do wchodzenia czy schodzenia. W przypadku codziennego użytkowania lepszym rozwiązaniem jest zatem dwupiętrowe łóżko, którego nie trzeba rozkładać. Dodatkowym atutem dla dzieci jest możliwość wspinania się po schodach lub drabince czy traktowanie mebla jako bazy do zabaw. Parametry takie jak wymiary czy kolor należy dopasować indywidualnie do wielkości oraz wystroju pokoju dziecięcego. Dla dziewczynek częściej wybierane są odcienie pastelowe, natomiast w pokojach chłopców przeważają intensywne lub ciemne kolory.