Jak dobrać uchwyty do mebli pokojowych, by prezentowały się stylowo?

uchwyty do mebli pokojowych

Urządzanie mieszkania nie jest proste i wymaga poświęcenia choćby odrobiny uwagi. Nawet dobór drobnych elementów może całkowicie pochłonąć. Nic w tym dziwnego, bowiem – jak brzmi przysłowie – „Diabeł tkwi w szczegółach”. Warto wziąć sobie to do serca podczas zakupów uchwytów do mebli. Te detale tworzą charakter pomieszczenia i mogą pozytywnie lub negatywnie wpłynąć na jego ogólną prezencję.

Retro czy minimalizm? Różne oblicza uchwytów do mebli

Złote detale, ciekawe kształty i mocarna prezencja – brzmi jak królewski wystrój? Za pomocą uchwytów do szafek można stworzyć w swoim mieszkaniu ciekawy klimat. Fani vintage we wnętrzach mogą postawić na duże i błyszczące uchwyty do mebli pokojowych. Z kolei miłośnicy minimalizmu idealnie odnajdą się w pomieszczeniu, w którym panuje harmonia i pewnego rodzaju surowość. Takich cech zdecydowanie dodają małe, matowe i w stonowanych kolorach elementy – np. uchwyty do szafek w kształcie gałki.

uchwyty do mebli pokojowych

W jaki sposób dobrać idealne uchwyty do mebli pokojowych?

Zarówno te proste, jak i bardziej ozdobne elementy powinny być dobierane zgodnie z charakterem wnętrza i specyfiką pozostałych dodatków. Dobrze, by kolor uchwytów do mebli pokojowych współgrał np. z wyglądem wieszaków lub stojaków. Są to z pozoru mało znaczące połączenia, jednak mają one sens, gdy już się urządzi mieszkanie. Warto również kierować się harmonią i nie tworzyć chaosu przez montowanie różnych uchwytów obok siebie.