Jak dobrać plakaty skandynawskie?

plakaty skandynawskie

Styl skandynawski od lat dominuje we wnętrzach domów i mieszkań. Polacy zakochali się w jego prostych barwach i naturalnych materiałach, które wprowadzają światło, przestrzeń i otwierają dom na zewnętrzną część świata natury. Idealnym uzupełnieniem tego stylu są plakaty skandynawskie.

Plakaty skandynawskie, czyli jakie?

plakaty skandynawskie

Na rynku dostępnych jest tak wiele plakatów w różnej stylistyce, że ciężko określić, które dokładnie to plakaty skandynawskie. Po przestudiowaniu cech charakterystycznych tego stylu wnętrzarskiego łatwo zauważyć trzy powtarzalne elementy:

  • geometryczne formy,
  • pastelowe kolory,
  • naturalne barwy.

W poszukiwaniu idealnego plakatu skandynawskiego warto więc skupić się na tych trzech grupach. Dobrym rozwiązaniem będą grafiki prezentujące krajobrazy w chłodnych odcieniach, najlepiej rodem z zimnej północy, które będą kontrastować z bielą ścian i dodatków. Jeżeli są preferowane delikatne dekoracje, krajobrazy mogą występować w formie ograniczonej np. kształtem koła i zajmować tylko część plakatu, albo zostać zastąpione ptactwem i delikatnymi figurami geometrycznymi.

Plakaty skandynawskie, znajdziesz na GaleriaPlakatu.com

Idealna kompozycja

Plakaty skandynawskie najlepiej prezentują się w zestawie. Przy jego tworzeniu trzeba pamiętać, aby przy wyborze pojedynczych elementów kierować się albo spójną linią kolorystyczną, albo wspólnym motywem. To, czy plakaty będą powieszone pionowo, czy poziomo nie ma większego znaczenia, ale żeby zachować porządek, ramki muszą być w tym samym kolorze lub chociaż w zbliżonych odcieniach. Plakaty skandynawskie najlepiej wieszać w odległości 5 cm od siebie, dzięki temu przy pozornym chaosie zostanie zachowany ład i estetyka.